Simona Bagdonaitė Gubinienė

Kosminiai žaidimai

Išgirsk istoriją!

Kosminiai žaidimai yra amžini. O mūsų kaukės – laikinos. Tai mes juokdariai, tai profesionalai, kai kam visą gyvenimą išliekame vaikai, o kai kam – nevykėliai.

Kažkada šį dvarą valdė Platonas Zubovas. Jis taip pat turėjo daug kaukių: generolas anšefas, grafas, valstybės ir karo veikėjas, taip pat ir imperatorienės Jekaterinos II favoritas. Ir svečiuodamasis pas imperatorienę jis nusiimdavo visas kaukes ir valandų valandas leisdavo aitvarus iš rūmų. Aplinkiniai sakydavo: „Tuščias ir vaikiškas užsiėmimas, netinka jums, jūsų šviesybe, tokie žaidimai.“

„Ot ir ne, aš čia mokslui duomenis kaupiu, aš kaip ir aš, kaip Bedžaminas Franklinas, Bartolomejas Jakopas Bekaris ar Džozefas Prisltis aiškinuosi, kaip iš aitvarų išgauti elektros energiją“, – atšaudavo jiems Platonas Zubovas, jeigu ne balsu, tai bent jau mintyse.

Žmonės traukė pečiais, nerimta grafo ir generolo kaukė. O mes pažiūrėkime į šitą Platono dvarą. Ar matote virš jo aitvarus? Ar matote, kaip du sunkūs grifonai pakyla nuo laiptų įėjimo? Platono aitvarai plazdena, o du grifonai suka ratus virš rūmų pasikinkę Saulę. Kosminiai žaidimai virš Šiaulių. Ir koks tuo metu buvo Platono veidas? Gal panašus į kažkurį iš šių Simonos Bagdonaitės-Gubinienės sukurtų, gulinčių jums po kojomis?

Koordinatės: 55.9357943, 23.3128609